"پرینترهای سه بعدی ودروازه های جدید 2"

نوشته شده توسط: shopadmin منتشر شده در: مقالات تاریخ: 2014-10-18 بازدید: 757 نظرات : 0

در مطلب قبلی تحت عنوان پرینتر های سه بعدی و دروازه های جدید 1 به معرفی کار برد های جدید و جذاب پرینتر های سه بعدی پرداختیم. در این مطلب به چند موضوع کاربردی جدید می پردازیم.

 

1ـ ماشین هایی که به سلیقه خودتان چاپ خواهد شد!

بدنه ماشین چاپ سه بعدی شده

تصور کنید ظاهر و بدنه ماشین یا وسیله نقلیه خود را خودتان طراحی و چاپ کنید. بدون دخالت خط تولیدهای بزرگ و آنچنانی و فقط در فاصله چندین ساعت!


این رویا شاید دور از دسترس هم نباشد. تیم فنی لوکال موتورز (Local Motors) به تازگی از ماشین چاپ سه بعدی شده خود رونمایی کردند! Strati را می توان نخستین ماشین ساخته شده با تکنولوژی پرینت سه بعدی دانست! فیبرهای کربنی به مواد اولیه (Filament) مورد استفاده در پرینترهای سه بعدی پای این تکنولوژی را به رشته های صنعتی جدیدی باز خواهد کرد.

 


2ـ زندگی جاویدان با چاپ سه بعدی اعضای بدن!

 

چاپ سه بعدی اعضای بدن

ورود چاپگرهای سه بعدی به علم پزشکی یکی از جذاب ترین و مفیدترین وقایع اتفاق افتاده در این تکنولوژی است. محققان پزشکان در سراسر دنیا در حال کار بر روی چاپ بر روی قسمت های مختلف بدن هستند و هر روز خبرهای خوبی از موفقیت های حاصل شده به گوش می رسد. ساخت گوش، قلب، کبد و ترمیم استخوان ها و جمجمه آسیب دیده بیماران از آخرین اخبار مخابره شده در این زمینه هستند که در صورت رسیدن به موفقیت کامل، درب های جدیدی را در علم پزشکی خواهند گشود.

 


3ـ لباس گوشی موبایل خود را عوض کنید!

 

چاپ سه بعدی قاب گوشی نوکیا

شرکت نوکیا به تازگی در مورد طرح چاپ سه بعدی کاور گوشی های Lumia   اطلاعاتی منتشر کرد. طی این طرح قرار است تا در آینده خریداران گوشی های Lumia   بتوانند با استفاده از گالری طرح گوشی های Lumia   که شامل هزار طرح کاور طراحی شده است کاور مورد نظر خود را دانلود و به وسیله پرینتر سه بعدی کاور جدید گوشی خود را چاپ سه بعدی کنند!

ارسال دیدگاه

کد امنیتی